Depilacja laserowa  

Depilacja laserowa – epilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za ustabilizowaną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest wyselekcjonowanie stosownej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od stylu skóry i włosów. 1szy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry , a dodatkowo włosa, gdyż od tych czynników zależne jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje zrobiona próba laserowa.Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Bardzo istotnym z nich jest, żeby nie opalała się co najmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Przy tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie ma możliwość być sucha albo podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów albo maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę albo kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na mniej więcej 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec albo nagietek.Definicja za VitaDerm - depilacja laserowa Radom - data dostępu 13-04-2014Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk albo zaczerwienienie depilowanego gruntu skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2–4 dni. W tym okresie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na podstawie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, w razie potrzeby czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów ( jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę albo kremy z alantoiną albo dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny metodę; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie co najmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można także opalać.Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Depilacja laserowa – epilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za ustabilizowaną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest wyselekcjonowanie stosownej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od stylu skóry i włosów.

1szy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry , a dodatkowo włosa, gdyż od tych czynników zależne jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje zrobiona próba laserowa.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Bardzo istotnym z nich jest, żeby nie opalała się co najmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Przy tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie ma możliwość być sucha albo podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów albo maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę albo kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na mniej więcej 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec albo nagietek.

Definicja za VitaDerm - depilacja laserowa Radom - data dostępu 13-04-2014

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk albo zaczerwienienie depilowanego gruntu skóry, które ustępują po paru godzinach albo do 2–4 dni. W tym okresie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na podstawie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, w razie potrzeby czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów ( jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę albo kremy z alantoiną albo dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny metodę; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie co najmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można także opalać.

Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

 
0
Kudos
 
0
Kudos

Now read this

Odżywki dla kulturysów w niskich cenach

Zacząłem chodzić na siłkę. Na początku szło mi świetnie i efekty były widoczne niemalże po każdym treningu, w pewnej chwili wszystko ustało. I od kilku tygodni pomimo regularnych ćwiczeń moje mięśnie nadal są takie same. W jaki metodę... Continue →