Transport chorego  

Pani Maria została przewieziona karetką z lokalu mieszkalnego do szpitala z powodu napadowego migotania przedsionków. Na co dzień jest sprawna, samodzielna, wezwała zespół ratownictwa medycznego z powodu dobrze jej znanego uczucia kołatania serca. Schorzenie to zostało u niej zdiagnozowane wiele lat temu, nawraca średnio 3 razy do roku. Po opracowaniu podstawowej diagnostyki, konsultacjach z lekarzami stosownych specjalizacji i umiarowieniu akcji serca lekami lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego podjął decyzję o wypisaniu pacjentki ze szpitala. 72-letnia kobieta domaga się odwiezienia karetką do lokalu mieszkalnego – czy jej żądania są podstawne?Wielu pacjentów, zwłaszcza w podeszłym wieku i w sytuacji podobnej do pani Marii wychodzi z założenia, że skoro karetką do szpitala zostali przywiezieni to i karetką powinni zostać odwiezieni. W przypadku kiedy lekarz informuje ich, że transport karetką im nie przysługuje, czują się poszkodowani, a część z pacjentów lub ich rodzin, będąc oburzonymi zaistniałą sytuacją, informuje media o bulwersującej postawie tzw. „służby zdrowia”.Niestety w przypadkach podobnych do opisanego powyżej pacjenci i rodziny racji nie mają. Przepisy z dużą uwagą określają, kiedy pacjentowi przysługuje darmowy transport medyczny Lublin ze szpitala do lokalu mieszkalnego, kiedy za częściową odpłatnością, a kiedy nie przysługuje generalnie ( z pewnością płatny, jak każda usługa, może odbyć się w każdej chwili).

Pani Maria została przewieziona karetką z lokalu mieszkalnego do szpitala z powodu napadowego migotania przedsionków. Na co dzień jest sprawna, samodzielna, wezwała zespół ratownictwa medycznego z powodu dobrze jej znanego uczucia kołatania serca. Schorzenie to zostało u niej zdiagnozowane wiele lat temu, nawraca średnio 3 razy do roku. Po opracowaniu podstawowej diagnostyki, konsultacjach z lekarzami stosownych specjalizacji i umiarowieniu akcji serca lekami lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego podjął decyzję o wypisaniu pacjentki ze szpitala. 72-letnia kobieta domaga się odwiezienia karetką do lokalu mieszkalnego – czy jej żądania są podstawne?

Wielu pacjentów, zwłaszcza w podeszłym wieku i w sytuacji podobnej do pani Marii wychodzi z założenia, że skoro karetką do szpitala zostali przywiezieni to i karetką powinni zostać odwiezieni. W przypadku kiedy lekarz informuje ich, że transport karetką im nie przysługuje, czują się poszkodowani, a część z pacjentów lub ich rodzin, będąc oburzonymi zaistniałą sytuacją, informuje media o bulwersującej postawie tzw. „służby zdrowia”.

Niestety w przypadkach podobnych do opisanego powyżej pacjenci i rodziny racji nie mają. Przepisy z dużą uwagą określają, kiedy pacjentowi przysługuje darmowy transport medyczny Sieradz ze szpitala do lokalu mieszkalnego, kiedy za częściową odpłatnością, a kiedy nie przysługuje generalnie ( z pewnością płatny, jak każda usługa, może odbyć się w każdej chwili).

 
0
Kudos
 
0
Kudos

Now read this

Botox

Botoks – potoczna nazwa specjalnej kuracji odmładzającej, dzięki której przez pół roku twarz kuranta jest gładka jak balonik. Zanikają rysy charakterystyczne, a również co mniej wystające elementy twarzy np. nos. Działanie botoksu... Continue →