Simlock

Simlock jest to blokada założona w telefonie komórkowym, która ogranicza telefon do wykorzystywania go z kartą sim jednego operatora. Jeżeli telefon posiada blokadę simlock w sieci Orange Polska, karty sim innego operatora nie będą działały w telefonie.Ograniczenie to jest zakładane w telefonie przez operatorów. Pierwotny stan telefonu komórkowego (stan po wyjściu z fabryki) nie jest ograniczony blokadami.Blokada simlock Iphone jest zakładana na zlecenie operatorów sieci GSM. Orange, który pragnie utrudnić migracje do innych sieci blokuje telefony simlockiem.Jest sporo metod odblokowania simlocka w telefonach komórkowych. Oto wiele z nich:1. Darmowe “kalkulatory” - działają tylko w starych telefonach nokia DCT3 albo nokia DCT4 na przykład 3310, 6310.Co stanie się po użyciu takiego “kalkulatora” w naszym telefonie? Ze stuprocentową pewnością nie pozbędziemy się simlocka, możemy tylko zablokować licznik prób w telefonie.Niestety spora większość telefonów posiada określoną możliwość wpisania skryptu simlocka. Nokia posiada tylko 3 próby na wpisanie skryptu. Po wykorzystaniu tych prób tracimy możliwość odblokowania telefonu kodem.2. Omijanie “patch” oprogramowania. Jest to metodę, który powoduje, że telefon zostaje niejako oszukany. Po użyciu takiej metody Simlock jest w telefonie cały czas, ale oprogramowanie telefonu uważa, że został on wyłączony. Wynikiem takiej metody jest niestety utrata zapewnień w naszym telefonie. Każdy wytwórca, wykrywając nieautoryzowaną przekształcenie albo modyfikacje oprogramowania, cofnie gwarancje w naszym telefonie.

Simlock jest to blokada założona w telefonie komórkowym, która ogranicza telefon do wykorzystywania go z kartą sim jednego operatora. Jeżeli telefon posiada blokadę simlock w sieci Orange Polska, karty sim innego operatora nie będą działały w telefonie.

Ograniczenie to jest zakładane w telefonie przez operatorów. Pierwotny stan telefonu komórkowego (stan po wyjściu z fabryki) nie jest ograniczony blokadami.

Blokada simlock Iphone jest zakładana na zlecenie operatorów sieci GSM. Orange, który pragnie utrudnić migracje do innych sieci blokuje telefony simlockiem.

Jest sporo metod odblokowania simlocka w telefonach komórkowych. Oto wiele z nich:

  1. Darmowe “kalkulatory” - działają tylko w starych telefonach nokia DCT3 albo nokia DCT4 na przykład 3310, 6310.

Co stanie się po użyciu takiego “kalkulatora” w naszym telefonie? Ze stuprocentową pewnością nie pozbędziemy się simlocka, możemy tylko zablokować licznik prób w telefonie.

Niestety spora większość telefonów posiada określoną możliwość wpisania skryptu simlocka. Nokia posiada tylko 3 próby na wpisanie skryptu. Po wykorzystaniu tych prób tracimy możliwość odblokowania telefonu kodem.

  1. Omijanie “patch” oprogramowania. Jest to metodę, który powoduje, że telefon zostaje niejako oszukany. Po użyciu takiej metody Simlock jest w telefonie cały czas, ale oprogramowanie telefonu uważa, że został on wyłączony.

Wynikiem takiej metody jest niestety utrata zapewnień w naszym telefonie. Każdy wytwórca, wykrywając nieautoryzowaną przekształcenie albo modyfikacje oprogramowania, cofnie gwarancje w naszym telefonie.

 
4
Kudos
 
4
Kudos

Now read this

Odżywki dla kulturysów w niskich cenach

Zacząłem chodzić na siłkę. Na początku szło mi świetnie i efekty były widoczne niemalże po każdym treningu, w pewnej chwili wszystko ustało. I od kilku tygodni pomimo regularnych ćwiczeń moje mięśnie nadal są takie same. W jaki metodę... Continue →